Ученици ОШ”Душан Радовић” из Темске обишли Пиротекс трико и матичну школу

Датум: 10. Maj 2017 14:06 Категорија: Новости

Недавно, поводом Дана планете Земље, ученици ОШ "Душан Радовић", истурено одељење у Темској, приредили су својеврсни хепенинг посвећен очувању животне средине и управљању чврстим отпадом. Том приликом , поред приредбе коју су посветили значају очувања животне средине, истакли су и најуспешније ученике у прикупљању отпада од пластике. Тим поводом, предвођени својим учитељима , данас су обишли Предузеће “Пиротекс трико” које рециклира отпадни материјал од пластике, предали све што су сакупили и видели како од свега тога настаје нов производ. Најпре смо о томе разговарали са ученицима.

Учитељ, Александар Деспотовски , сматра да је обилазак Пиротекс трикоа веома важан за ученике јер су практично могли да виде да се и од материјала који често завршава на сметлишту могу добити корисне ствари.