Школа “Душан Радовић” импресионирала применом хоризонталног учења представнике 10 земаља Европске уније

Датум: 04. Oktobar 2017 21:28 Категорија: Новости

Лисабонским споразумом земље чланице Европске уније потписале су да се  међусобно договарају и сарађују на пољима образовања и васпитања путем пројекта “Отворени метод координације”. Тако је на нивоу Србије 2014. године покренут СХАРЕ пројекат под називом “Унапређивање квалитета образовног система Републике Србије кроз унапређивање ефективности система спољашњег вредновања рада школа и развој хоризонталног учења између школа”, који реализује Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања и Центар за образовне политике, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја и УНИЦЕФ-ом.
 
ОШ “Душан Радовић” је учесник у Пројекту од 2014. године и после две ипо године изашла је из Пројекта са најбољим резултатима, каже директорка Наташа Бранковић. Иначе, од 2016. године у Школи се примењује хоризонтално учење и међу 20 школа у Србији Школа “Душан Радовић” оцењена је као најактивнија и најуспешнија због чега су представници Школе били позвани да учествују на Конференцији 27. септембра у Школи “Ћирила и Методија” у Београду и представе своја искуства.
 
Директорка Наташа Бранковић каже да је целокупни утисак после конференције веома позитиван, а дискусија је подстакла представнике земаља Европске да се заинтересују за пиротску школу и даљу сарадњу.





Том приликом, истиче директорка, потрудили су се и да представе град из ког долазе и због тога су направили још једну презентацију о Пироту.



Зоран Марковић, професор српског језика, био је део тима који је презентовао Школу и рад на Пројекту. Како је истакао у изјави за Портал Плус онлајн поносан је што припада школи која је за кратко време успела да од врло слабих оцена од стране екстерне евалуације после годину ипо дана стигне до највише оцене. Конференција у Београду је од великог значаја јер су имали прилику да афирмишу своје резултате који су јако добро прихваћени од држава – учесница на Пројекту и изазвали су велико интересовање, рекао је Марковић.



Професорка енглеског језика Маја Игњатовић такође је била у Београду, како каже више у својству преводиоца. Задовољна је импресијама свих представника Европске уније и тиме да су за врло кратко време постигли добре резултате који су примећени.



Конференцији у Београду су присуствовали представници Министарства просвете Републике Србије, Завода за вредновање квалитета васпитања и образовања, Уједињених нација, Уницефа и представници министарства просвете свих европских земаља које су учествовале.
 
Овом приликом директорка Наташа Бранковић најавила је семинаре наставника у Школи и активности у оквиру Дечје недеље. Један од важнијих догађаја у Школи биће предавање о безбедности деце на Интернету које ће у петак, 6. октобра, одржати представници Министарства трговине, туризма и телекомуникације за децу и родитеље.