Хуманитарна акција „Ципеле за ђаке пешаке“

Датум: 24. Decembar 2015 12:37 Категорија: Новости

Представници Ђачког парламента су уз помоћ својих координатора организовали акцију хуманитарне помоћи под слоганом „Ципеле за ђаке пешаке“. Акцији су се одазвали ученици и наставници школе, а од прикупљених средстава ће купити јакне и ципеле нашим ученицима пешацима и пригодне поклоне за госте из школе „Младост“.

Истурено одељење у Црноклишту

Датум: 24. Decembar 2015 12:33 Категорија: Новости

У четвртак, 24.12. од 11ч, у истуреном одељењу у Црноклишту, су ученицима и предшколцима подељени новогодишњи пакетићи, а они су за узврат припремили новогодишњи програм са учитељем и наставницом енглеског језика. Пакетиће и Деда Мраза је обезбедила Локална самоуправа и Месна заједница села Црноклишта.

Новогодишња радионица за децу из вртића

Датум: 24. Decembar 2015 12:30 Категорија: Новости

У среду, 23.12.2015. год, са почетком од 10 и 30ч, у просторијама школе Душан Радовић, организована је новогодишња радионица за децу из вртића „Првомајски цвет“ и „Црвенкапа“. Радионицу су организовале учитељице четвртог разреда у сарадњи са наставницом енглеског језика и вероучитељицом. Малишани из вртића су уз помоћ својих другара четвртака правили честитке, плесали и певали. На крају радионице Деда Мраз је свим учесницима поделио слаткише.

Семинар ,,Умеће одрастања

Датум: 23. Decembar 2015 15:02 Категорија: Новости

Од 11.12.2015 до 13.12.2015. године одржан је семинар ,,Умеће одрастања"-оснаживање наставника и васпитача за васпитни и превентивни рад са адолесцентима.
Током протеклих година ,кроз учешће у семинарима и реализацију програма са младима,Умеће одрастања је упознало и обогатило више хиљада наставника,стручних сарадника,предметних наставника, наставника Грађанског Васпитања.
Помоћник директора је присуствовао семинару који је реализован у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању у Нишу

Ликовни конкурс "Јесење чаролије"

Датум: 21. Decembar 2015 00:16 Категорија: Новости

На ликовном конкурсу "Јесење чаролије" компаније Тигар АД, ученик IV-3 одељења Михајло Манић освојио је III место. Награду је примио 15.12.2015. године у Галерији "Чедомир Крстић", где је рад и изложен.

Пројекат "Унапређивање квалитета образовног система"

Датум: 17. Decembar 2015 13:31 Категорија: Новости

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања, у оквиру својих надлежности, Уницеф и Центар за образовне политике, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, реализују пројекат Унапређивање квалитета образовног система Републике Србије кроз унапређивање ефективности система спољашњег вредновања рада школа и развој хоризонталног учења између школа (SHARE).

Пројекат има за циљ унапређивање квалитета изабраних школа у Републици Србији кроз развој хоризонталног учења између школа. Пројекат ће бити реализован до децембра 2016. године у 10 основних школа чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или јединица локалне самоуправе кроз активности развијања и имплементације програма хоризонталног учења између школа и испитивање ефективности хоризонталног учења као модела подршке школама након спољашњег вредновања. Директорка наше школе је са тимом присуствовала радном састанку који је одржан дана 14.12. и 15.12.2015. у Београду.

Семинар "Тимски рад и планирање=успешна школа"

Датум: 16. Decembar 2015 15:49 Категорија: Новости

У суботу 12.12.2015. и недељу 13.12.2015. године у ОШ "Душан Радовић" одржан је семинар "Тимски рад и планирање=успешна школа". 30 наставника је присуствовало семинару.

Угледни час Српског језика: Граматика: Творба речи - обрнута учионица

Датум: 10. Decembar 2015 17:29 Категорија: Новости

У среду, 9.12.2015. године са почетком у 19 часова, Драгана Јовичић и Зоран Марковић одржали су угледни час Српског језика:  Граматика: Творба речи - обрнута учионица. Часу је присуствовало осамнаесторо наставника. После часа је уследила евалуација часа и анализа предности оваквог начина рада са децом.

Квиз знања

Датум: 07. Decembar 2015 19:31 Категорија: Новости

Поводом обележавања Дана школе у уторак 24.11.2015. године одржана је радионица под називом „ Квиз знања“. Учествовало је шездесет и четири ученика од петог до осмог разреда. Елиминационим тестом је одлучено да у полуфинале иду четири најбоље групе тј. две групе у финале. Ученици су ,кроз игру, одговарали на питања из српског језика, енглеског језика, математике, биологије, историје, географије, музичке културе и информатике и рачунарства. Ученици су показали изузетно знање, тако да смо на крају имали,чак, две групе са истим бројем бодова које су поделиле прво место. Сви учесници квиза су добили пригодне поклоне- свеске, а они најбољи и књиге.
Атмосфера је била права навијачка –радионици су присуствовали ученици који су подржавали своје другаре, директорка школе као и велики број колега.
Хвала свим колегама који су подржали ову радионицу.
Реализатори радионице су Весна Видачић, Валентина Јанковић, Снежана Ђорђевић и Тони Ристић.

Семинар "Круг као савршенство"

Датум: 05. Decembar 2015 21:53 Категорија: Новости

У ОШ "Душан Радовић" одржан је семинар "Круг као савршенство". Семинар је водила Сузана Ивановић, координатор програма. 30 наставника је присуствовало семинару.

Презентација