Ликовно-литерарна радионица

Датум: 28. Novembar 2015 17:48 Категорија: Новости

Поводом обележавања Дана школе, у среду 25.11.2015.године, у холу школе одржана је ликовно-литерарна радионица "Душан Радовић је свуда око нас". Сви ученици млађих разреда и њихови учитељи, кроз маску, стрип и илустрацију, на креативан и маштовит начин показали су колико познају, разумеју и воле песме Душана Радовића. Продукти радионице изложени су у холу школе.

Књижевно вече 2015.

Датум: 28. Novembar 2015 17:28 Категорија: Новости

Поводом Дана школе у нашој школи је расписан конкурс за најлепшу песму и за најбољу кратку причу написану на српском, енглеском и француском језику. Најуспешнији радови су презентовани на књижевној вечери која је одржана у среду, 25. новембра. Књижевно вече је водио професор српског језика Мирољуб Николић, а у организацији су му помогли наставници српског, енглеског и француског језика и учитељи. Најуспешнији ученици су добили плакате за успешно учешће на конкурсу.

Дан школе 2015.

Датум: 28. Novembar 2015 16:55 Категорија: Новости

Поводом Дана школе у истуреном одељењу у Станичењу одржана је драмска радионица "Замислите децо" са ученицима од првог до шестог разреда. Реализатори: Драгана Јовичић и Снежана Алексић.

Активности поводом обележавања 51 година постојања и рада школе

Датум: 23. Novembar 2015 19:05 Категорија: Новости

"Вашар старих заната"

Датум: 09. Novembar 2015 18:48 Категорија: Новости

Дана 4.11.2015. године у 18 часова, поводом обележавања Вукове недеље, у Основној школи "Душан Радовић" је одржан "Вашар старих заната". Реализатори активности су: Наставници разредне наставе, наставници српског језика и књижевности, наставница музичке културе Слађана Рајковић и наставник физичког васпитања Синиша Ненчић.

Радионица

Датум: 09. Novembar 2015 18:36 Категорија: Новости

У уторак 5.11.2015. године школу су посетила деца предшколских установа "Црвенкапа" и "Првомајски цвет". Са њима су ученици IV1, IV2 и IV3 разреда реализовали радионицу "Стари занати". Реализатори радионице биле су: Оливера Јовановић, Лела Ђорђевић и Александра Јовановић. Уз песму и дружење обележена је Вукова недеља.

Инклузивно образовање у настави

Датум: 02. Novembar 2015 19:57 Категорија: Новости

Дана 28.10.2015. у ОШ "Душан Радовић" одржана је едукативна радионица под називом "ИНКЛУЗИВНО ОБРАЗОВАЊЕ У НАСТАВИ". Радионицу су припремиле и реализовале Драгана Јовичић, професор српског језика, Оливера Јовановић, професор разредне наставе и Александра Деспотовска, дипломирани социјални радник. Асистент приликом реализације ове радиониц је био Александар Деспотовски, професор разредне наставе. Учесници радионице су имали прилике да чују о теоријским основама инклузивног образовања, о изради педагошког профила, мерама индивидуализације, изради индивидуалног образовног плана ИОП-а као и о евалуацији ИОП-а. Такође је било и представљања конкретних примера, као и примера добре праксе.

Презентација

Датум: 01. Novembar 2015 19:35 Категорија: Новости

Дана 01.11.2015. у ОШ „Душан Радовић“ одржан је други део семинара „Учимо да учимо“ чиме је завршена едукација друге групе од 30 полазника.

Датум: 01. Novembar 2015 19:34 Категорија: Новости

Дана 31.10.2015. године у ОШ „Душан Радовић“ је одржан први део семинара „Учимо да учимо“. Семинару је присуствовало 30 полазника. Семинар је водила госпођа Марија Ћирић из Школске управе Ниш и госпођа Виолета Ранчић из Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању.

Семинар „Учимо да учимо“

Датум: 25. Oktobar 2015 20:27 Категорија: Новости

Дана 25.10.2015. у ОШ „Душан Радовић“ одржан је други део семинара „Учимо да учимо“ чиме је завршена едукација прве групе од 30 полазника.