Припремна настава

Датум: 01. Jun 2017 19:20 Категорија: Новости

Српски језик - Такмичење

Датум: 24. Maj 2017 23:55 Категорија: Новости

Међународни Дан музеја 2017.

Датум: 24. Maj 2017 23:50 Категорија: Новости

19.5.2017. године поводом манифестације Међународног дана музеја" Десет дана од 10 до 10",у Музеју Понишавље одржана је радионица на тему афричких мурала. Ученици I/1 и III/2 са својим учитељицама Оливером Јовановић и Мајом Соколовић учествовали су у радионици.Ученици су се упознали са геометријским облицима мурала афричких кућа и покушали да и они сами одсликају модел афричке куће. Сами ти мурали подсећају на шаре пиротског ћилима: софре, корњаче, бибице са очима.

"Мали Пјер"

Датум: 24. Maj 2017 23:38 Категорија: Новости

На ликовном такмичењу за најбољу карикатуру "Мали Пјер", ученица одељења прво два, Ива Станковић, освојила је треће место на Републичком нивоу. Пре тога, освојила је прво место на школском и треће на Општинском и Окружном такмичењу. Ива је једини добитник Републичке награде из нашег града. На свечану доделу награде ће ићи са својом учитељицом Александром Јовановић, у уторак, 23.5.2017. у ОШ " Скадарлија" у Београду.

Дан породице 2017.

Датум: 17. Maj 2017 14:10 Категорија: Новости

Поводом Дана породице, који се обележава 15. маја, у Основној школи “Душан Радовић” организовано књижевно вече за децу и родитеље.

Гост ове вечери била је песникиња из Димитровграда Елизабета Георгиев.
Поред деце рецитовали су и запослени у Школи, али и родитељи.

"Деца у Лужници"

Датум: 17. Maj 2017 14:02 Категорија: Новости

Ученица четвртог разреда Основне школе "Душан Радовић" Миња Пенчић, учитељице Марије Тошић је на међународном фестивалу дечијег стваралаштва "Деца у Лужници" освојила другу награду за написану песму. На фестивалу су пристигли радови и из бивших југословенских република: Црне Горе, Хрватске, Македоније, Босне и Херцеговине. То је показатељ о изузетном успеху наше ученице.

”Стави праву ствар на право место”

Датум: 11. Maj 2017 17:14 Категорија: Новости

У понедељак,08.05.2017.године одржана је радионица  под називом”Стави праву ствар на право место” у одељењу III2.Радионицу је водио Ташков Драган из “Друштва Стара планина” , уз  асистенцију учитељице Маје Соколовић, а све то у оквиру омладинског волонтерског пројекта у оквиру програма “ Млади су закон”.Деца су учила о рециклажи отпада и о потреби одвајања и разврставања отпада.Након тога су сва деца добила игре меморије уз помоћ којих могу и код куће да уче о рециклажи.Такође су се по групама у току радионице такмичили ко има бољу меморију.

Студијска посета наставника ОШ “Душан Радовић” колегама у ОШ “Ћирило и Методије”

Датум: 10. Maj 2017 14:09 Категорија: Новости

Четрнаесторо наставника из школе “Душан Радовић” јуче се вратило из студијске посете ОШ “Ћирило и Методије” у Београду. Ово је пета студијска посета у оквиру пројекта за унапређење наставе.

Ученици ОШ”Душан Радовић” из Темске обишли Пиротекс трико и матичну школу

Датум: 10. Maj 2017 14:06 Категорија: Новости

Недавно, поводом Дана планете Земље, ученици ОШ "Душан Радовић", истурено одељење у Темској, приредили су својеврсни хепенинг посвећен очувању животне средине и управљању чврстим отпадом. Том приликом , поред приредбе коју су посветили значају очувања животне средине, истакли су и најуспешније ученике у прикупљању отпада од пластике. Тим поводом, предвођени својим учитељима , данас су обишли Предузеће “Пиротекс трико” које рециклира отпадни материјал од пластике, предали све што су сакупили и видели како од свега тога настаје нов производ. Најпре смо о томе разговарали са ученицима.

Учитељ, Александар Деспотовски , сматра да је обилазак Пиротекс трикоа веома важан за ученике јер су практично могли да виде да се и од материјала који често завршава на сметлишту могу добити корисне ствари.