ТИО

Датум: 04. Maj 2017 23:39 Категорија: Новости

"Срушимо баријере за аутизам заједно"

Датум: 28. April 2017 11:54 Категорија: Новости

27.4.2017.године поводом обележавања месеца свесности о аутизму четворо ученика  I-1 са учитељицом Оливером Јовановић узело је учешће у манифестацији под називом "Срушимо баријере за аутизам заједно".Ученици су писали поруке  и стављали их на " Дрво порука".О проблемима и потребама деце са аутизмом и њихових породица говорили су ученици поротских школа и стручњаци.Манифестацију је организовало удружење МНРЛ Пирот.

Одељење I-1 je истог дана првог часа имало радионицу " Сви смо једнаки под небеским сводом".

Дан планете Земље 2017.

Датум: 25. April 2017 11:12 Категорија: Новости

Временске прилике ових дана нису ишле на руку вредним ученицима и њиховим учитељима и наставницима у ОШ ”Душан Радовић”, али зато је данас било веома живо у целој школи. Радило се у дворишту где су ученици нижих разреда прикупљали отпатке, садили цвеће и постављали кућице за птице.У холу је приређена изложба фотографија поводом Дана планете Земље.

Наставница биологије , Марија Пауновић Ђорђевић, каже, поред осталог , да се у Школи током целе године организују сличне активности и да се перманентно ради на подизању свести ученика о значају очувања животне средине.

Окружно такмичење из биологије

Датум: 25. April 2017 10:50 Категорија: Новости

На Окружном такмичењу из биологије одржаном 22.04.2017. године у школи ,,8.септембар,, ученице наше школе освојиле су следеће резултате: 1. место Здравковић Снежана 94 поена, 2. место Игњатовић Јована 87 поена и Савић Софија 85 поена. Штета што за шести разред није организовано Републичко такмичење, по пропозицијама Републички ниво је предвиђен само за 7 и 8 разред. Са оваквим резултатима имале би пролаз даље. Наставница је Марија Пауновић Ђорђевић.

Студијсkа посета

Датум: 21. April 2017 10:44 Категорија: Новости

Директор школе " Душан Радовић", Наташа Бранковић, је са још седморо колега из стручне службе и наставног кадра, данас, 21.04.2017. године, у студијској посети ОШ "Слободан Секулић" из Ужица.

Дан планете Земље 2017.

Датум: 21. April 2017 10:36 Категорија: Новости

Поводом обележавања 22.априла Дана планете Земље, ОШ "Душан Радовић" у понедељак у 13:00 часова организује активности: изложбу ученичких фотографија на тему Призори планете Земље; акцију уређивања школског дворишта и постављање кућица за птице и радионицу на тему Дан планете Земље.

Темска

Датум: 20. April 2017 07:56 Категорија: Новости

Јуче су ученици нижих разреда ОШ Душан Радовић“, истурено одељење у Темској, приредили прави перформанс посвећен заштити животне средине и предстојећем Дану планете Земље. Своје акције и активности током априла крунисали су приредбом којој су присуствовали родитељи и гости, а све под именом „Рециклажа није гњаважа“ . Том приликом приказан је филм посвећен очувању природне средине и активностима у школи, могли су се видети и предмети које су ученици правили од отпадног материјала а кроз причу и песму указали су на значај свести о очувању природе. У томе су им помогли њихови учитељи , Павлина Митић и Александар  Деспотовски.

Окружно такмичење из математике

Датум: 20. April 2017 07:53 Категорија: Новости

Окружно такмичење из математике,  25. 03. 2017.

IV разред:
           Јована Јеначковић  - 1. место (IV/3 - учитељица Анита Голубовић)
           Аница Најдановић - 2. место (IV/2 - учитељица Марија Тошић)
           Миња Пенчић - Похвала (IV/2 - учитељица Марија Тошић)

V разред:
      Јанко Стефановић - 2. место (V/2 - предметни наставник Славица Маринковић)
      Урош Манић - Похвала (V/1 - предметни наставник Славица Маринковић)

VII разред:
       Вељко Најдановић - Похвала (VII/2 - предметни наставник Саша Миланов)

МИСЛИША - 2017,   9. 03.2017.
II разред:
          Голубовић Ранко - Похвала (II/1 - учитељица Снежана Минић)
          Манић Теодора - Похвала (II/2 - учитељица Дивна Видановић )
          Ђорђевић Лана - Похвала (II/3 - учитељица Данијела Костић )

III разред:
          Ђокић Сара - III награда (III/2 - учитељица Маја Соколовић)
          Тодоровић Неда - Похвала (III/2 - учитељица Маја Соколовић)
          Ђуровић Атанасије - Похвала (III/1 - учитељица Светлана Ћирковић)
          Тричковић Емилија - Похвала (III/3 - учитељ Бобан Голубовић)
IV разред:
           Најдановић Аница - III награда (IV/2 - учитељица Марија Тошић)
           Јеленковић Јана - Похвала (IV/2 - учитељица Марија Тошић)
V разред:
      Јанко Стефановић - Похвала (V/2 - предметни наставник Славица Маринковић)
VI разред:
      Џунић Матија - Похвала (VI/2 - предметни наставник Саша Миланов)

Фотографски конкурс

Датум: 17. April 2017 22:37 Категорија: Новости

Темска 2017.

Датум: 17. April 2017 19:51 Категорија: Новости

У нашој школи у Темској, је организована радионица под називом "Рециклажа није гњаважа". На овој радионици су ученици и учитељи, од прикупљеног еко отпада, правили употребне предмете. Ови предмети ће бити продати на продајној изложби.