"Успа мама тату, одо на седењћу"

Датум: 25. Novembar 2016 10:39 Категорија: Новости

Поводом Вукове недеље одржан је интегративни час под називом "Успа мама тату, одо на седењћу". Реализатор: учитељица Сањица Стојановић и ученици и родитељи 2. и 3. разреда.

Математичка олимпијада

Датум: 24. Novembar 2016 08:43 Категорија: Новости

Републичко финале дописне математичке олимпијаде одржано је 20.11.2016 у Београду. Из основне школе "Душан Радовић" у финале су се пласирала два ученика петог разреда - Јанко Стефановић и Лука Митић, обојица ученици проф. математике Славица Маринковић. Они су у другом колу олимпијаде освојили по максималних 100 поена и тако се пласирали за финале. Оба ученика су се са финала вратила са добрим резултатима - Јанко је освојио трећу награду а Лука похвалу.

Дан школе 2016.

Датум: 23. Novembar 2016 14:47 Категорија: Новости

• Проглашење најбољих ученика на такмичењу из математике и ликовном конкурсу
  • Свечано проглашење „најбољи друг одељења“

"Историјом кроз географију"

Датум: 23. Novembar 2016 14:28 Категорија: Новости

Akтив географије и историје, дана 22.11.2016.године, у времену од 12:30 до 13:30, организовао је изложбу ученичких радова из географије и историје и презентовао обележја народа појединих континената и обележја појединих историских епоха под називом "Историјом кроз географију"

Ученици првог разреда са учитељицама

Датум: 23. Novembar 2016 14:13 Категорија: Новости

18.11.2016.године ученици првог разреда са учитељицама Оливером Јовановић и Александром Јовановић посетили су изложбу " Израда славског колача" у оквиру манифестације Дани хлеба Млекарске школе.

Дан школе 2016.

Датум: 17. Novembar 2016 16:11 Категорија: Новости

Математичка олимпијада

Датум: 16. Novembar 2016 02:05 Категорија: Новости

Завршено је и друго коло дописне математичке олимпијаде у организацији математичког друштва ''ARHIMEDES'' из Београда. Из школе '' Душан Радовић'' са најбољим резултатима су ученици петог разреда: Митић Лука V-3 (прва награда),  Стефановић Јанко V-2 (прва награда) и Вучић Мина V-2 (похвала). Републичко финале ученика који имају освојену прву награду у другом колу ће се одржати у недељу, 20.11.2016. у Београду.

Међународни дан толеранције

Датум: 16. Novembar 2016 01:56 Категорија: Новости

У Србији се , као и широм света, 16. новембар обележава као Међународни дан толеранције.
Основна школа " Душан Радовић" Пирот посвећује значајну пажњу овом дану. Мећународни дан толеранције је и ове године обележен у нашој школи кроз активности ученика ђачког парламента  Ђачки парламент , са координатором, је на својим састанцима израдио занимљиве и ефектне паное у вези толеранције. Панои су постављени на видном месту у школи. Чланови ђачког парламента су на тај начин истакли шта је толеранција.

"Кратке народне умотворине"

Датум: 13. Novembar 2016 12:36 Категорија: Новости

"Кратке народне умотворине"

У среду 02.11.2016.године обојене  су  народне  умотворине,  речју  и  кичицама  ученика   III3,   у част творца  азбуке. Радионица је показала актуелност оваквог начина игре, забаве и учења без обзира  на  временску  дистанцу од  два века.
Мудрих  и  лепих  речи  никад  доста.
Реализатори  радионице литерарно-ликовне  ученици одељења III 3  и  учитељ Бобан Голубовић.

"У Вуково доба владала је мода"

Датум: 13. Novembar 2016 09:14 Категорија: Новости

“ У Вуково доба владала је мода”

У четвртак, 03.11.2016. у 17h одржана је литерарно – ликовна радионица у оквиру Вукове недеље на тему “ У Вуково доба владала је мода”. Радионицу су реализовали ученици одељења IV2 и  IV3 са учитељицама Маријом Тошић и Анитом Голубовић. Продукте рада су изложили у холу школе. Циљ радионице је да ученици кроз креативан ликовни и литерарни рад и игру науче нешто ново о старим обичајима и занатима који су постојали у Вуково време.