Општинска смотра рецитатора 2017.

Датум: 03. April 2017 08:03 Категорија: Новости

У суботу 01.04.2017.године одржана је општинска смотра рецитатора.Учествовале су следеће ученице наше школе са свијим учитељицама Мајом Соколовић и Маријом Тошић и наставником Мирољубом Николићем:

• Сара Ђокић III 2 и Кристина Величковић III 2 (учитељица Маја Соколовић)
  • Јана Јеленковић IV 2 и Зора Јанаћковић IV 2( учитељица  Марија Тошић)
  • Сара Јовановић VII 2 (наставник Мирољуб Николић).
За окружну смотру рецитатора пласирале су се Сара Ђокић, Кристина Величковић, Јана Јеленковић и Сара Јовановић.Окружна смотра рецитатора ће се одржати у Пироту, 22.04.2017.

Директор УНИЦЕФ-а за Србију, Мишел Сен Ло, посетио нашу школу

Датум: 30. Mart 2017 07:44 Категорија: Новости

Господин Мишел Сен Ло, држављанин Хаитија, има 30 година професионалног искуства у области развојних програма, укључујући и 19 година рада на високим позицијама у јавном сектору у родном Хаитију и у УНИЦЕФ-у. Бавио се и самосталном делатношћу у приватном сектору. Радио је у различитим професионалним и културним окружењима, при чему му је од велике користи познавање три службена језика Уједињених нација – француског, шпанског и енглеског.

Високи гост је јуче, приликом боравка у Пироту разговарао са челницима локалне самоуправе, обишао Општу болницу и ОШ “Душан Радовић”.

Директорка Школе, Наташа Бранковић, је веома задовољна посетом и каже да се директор УНИЦЕФ-а веома интересовао за стање у Школи, о бројнимм активностима и сматра да је стекао добре утиске.

“Разговарали смо у веома срдачној атмосфери. Разговор је био усмерен на решавања у свету, на помоћ која је неопходна великом броју деце која су угрожена природним катастрофама или ратним дешавањима. Занимало га је како у нашој Школи функционише инклузија, начину њене реализације и колико је деце обухавћено. Интересовао се за стручно усавршавање запослених и даљим плановима тако да смо се на обострано задовољство договорили о даљој сарадњи”- каже Наташа Бранковић.

Општинско такмичење из техничког и информатичког образовања

Датум: 21. Mart 2017 14:11 Категорија: Новости

"Инфо-вече"

Датум: 16. Mart 2017 07:48 Категорија: Новости

У среду, 15.03.2017. у 18:00 у ОШ "Душан Радовић" одржано је "Инфо-вече" за родитеље будућих првака. Родитељима су се обратили директор школе, стручна служба и учитељи.

,Инфо-вече“

Датум: 15. Mart 2017 14:19 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,
позивамо Вас да у среду, 15.03.2017. године, у 18:00 часова,
дођете у ОШ „Душан Радовић“на ,,Инфо-вече“.
Са Вама ће се дружити
Директор школе, стручне службе школе „Душан Радовић“ и ПУ „Чика Јова-Змај,  учитељи и васпитачи.

Радујемо се нашем сусрету!

Датум: 15. Mart 2017 13:47 Категорија: Новости

На општинском такмичењу из шаха ученик I-1 Алекса Весић освојио је друго место и пласирао се за окружно.Такмичење је одржано  4.3.2017. године у ОШ " Свети Сава " у Пироту.

e-TWINNING portal

Датум: 13. Mart 2017 17:34 Категорија: Новости

У четвртак, 9.3.2017. године, у нашој школи је представљен e-TWINNING portal. Реализатор програма је проф.енг.језика Милица Андоновић.

Кампања "Србија против рака"

Датум: 06. Mart 2017 20:06 Категорија: Новости

У циљу раног откривања рака на целој територији Србије Министарство здравља Републике Србије покренуло је националну кампању "Србија против рака". Циљ кампање је смањење броја новооболелих и броја умрлих од малигних обољења на територији Србије што се може постићи уколико се код грађана развије свест о значају превентивних прегледа. У Србији су организовани скрининзи за превенцију рака грлица материце, превенцију рака дојке и превенцију рака дебелог црева. У циљу превенције и заштите здравља запослених у ОШ "Душан Радовић" у понедељак, 6.3.2017. у 18ч у просторијама школе организована су и одржана четири предавања са следећим темама: превенција рака грлица материце, превенција рака дебелог црева, превенција рака дојке-самопреглед и храном против рака. После предавања су одгледана два едукативна филма и свим учесницима је подељен едукативни материјал. "Здрав човек има хиљаду жеља, а болестан само једну - да буде здрав."

Општинско такмичење из историје

Датум: 06. Mart 2017 20:01 Категорија: Новости

У ОШ "Душан Радовић" је у недељу 5.3.2017. одржано је општинско такмичење из историје. Учествовало је 82 ученика. У петом разреду се такмичило 22 ученика, у шестом 33, у седмом разреду је учествовало 14 ученика и у осмом 15 ученика. Окружно такмичење ће се одржати такође у нашој школи, 23.4.2017.

Општинско такмичење из информатике

Датум: 06. Mart 2017 20:00 Категорија: Новости

У ОШ "Душан Радовић" је у суботу, 4.3.2017. одржано општинско такмичење из информатике. Учествовало је 13 ученика. Следећи ниво такмичења је окружно које ће се такође одржати у нашој школи.