Издвојено одељење у Црноклишту

Датум: 27. Decembar 2016 11:19 Категорија: Новости

Поводом новогодишњих празника и адаптираних просторија за потребе ученика од 1-4 разреда, 23.12.2016.године у издвојеном одељењу у Црноклишту ученици су извели приредбу за госте из Локалне самоуправе, школе, вртића родитеље и представнике Месне заједнице. Представници Локалне самоуправе су тог дана у сарадњи са Месном заједницом обезбедили и поделили новогодишње пакетиће за сву децу у селу.

Датум: 24. Decembar 2016 14:39 Категорија: Новости

Учитељица 2-3,Данијела Костић је са својим ученицима израдила и новогодишње венчиће и украсе, такође од рециклираног материјала.

Датум: 24. Decembar 2016 14:34 Категорија: Новости

23.12.2016. год., ученици другог разреда су уз помоћ својих учитељица, Снежане Минић, Данијеле Костић, Дивне Видановић и наставнице енглеског језика, Маје Игњатовић, са којом су пре тога на часу енглеског језика направили украсе од природних, рециклираних материјала показали како се чува природа и у време новогодишњих празника.
Окитили су природну јелку, која ће након тога бити засађена у дворишту школе. Захваљујемо и Срђану Голубовићу родитељу ученика 2-1,који нас је обрадовао јелком.

"Жеље за Деда Мраза"

Датум: 23. Decembar 2016 10:35 Категорија: Новости

Дана 22,12.2016. године је одржана приредба за родитеље и малишане под називом ,,Жеље за Деда Мраза", реализатори ученици одељења I-1 са својом учитељицом Оливером Јовановић и наставницом Маријом Митић.

"Желимо лајкић за окићени паркић"

Датум: 20. Decembar 2016 09:13 Категорија: Новости

Удружење "Пријатељи деце Пирот" је данас спровело акцију под називом "Желимо лајкић за окићени паркић". Организовано је кићење јелки у парку на Калеу. Ученици одељења I-2 са учитељицом Александром Јовановић су окитили своју јелку у парку.

Студијска посета ОШ ,,Бубањски хероји"

Датум: 19. Decembar 2016 19:01 Категорија: Новости

У оквиру пројекта,,SHARE" , 07.12.2016.године изведена је студијска посета ОШ ,,Бубањски хероји" . Укупно је било 12 посетилаца из наше школе.

"Страшни лав" Душан Радовић

Датум: 05. Decembar 2016 09:10 Категорија: Новости

У издвојеном одељењу у Станичењу, 29.11.2016. године је одржана радионица креативног писања "Страшни лав" Душан Радовић. Радионица је одржана са ученицима од првог до осмог разреда а водила је и осмислила Драгана Јовичић. Продукте рада, песме, приче и бајку оценили су ученици предшколске групе.

Дани хлеба

Датум: 29. Novembar 2016 13:56 Категорија: Новости

У оквиру манифестације ДАНИ ХЛЕБА  коју је организовала  Млекарска школа расипсан је ликовни и литерарни конкурс на тему „Мирис хлеба“. На том конкурсу награђена су и три ученика наше школе. Другу награду за ликовни рад  добио је Алекса Манић  III3.Трећу награду за ликовни рад  добио је Илијан Златковић III2, а трећу награду за литерарни рад добио је Младен Ћирић III2. Ментори ових ученика су Бобан Голубовић и Маја Соколовић.

Дан школе 2016.

Датум: 28. Novembar 2016 09:15 Категорија: Новости

У сали Дома културе је одржана Свечана академија поводом 52 године постојања и рада ОШ „Душан Радовић“. Током целе протекле недеље у Школи су се одржавале различите активности такмичарског и забавног карактера које су осмишљавали ученици и наставници.

Директорка Наташа Бранковић пре почетка свечаности рекла је да су на организацији Свечане академије радили наставник српског језика и књижевности Зоран Марковић и наставници музичке културе са ученицима. Она је истакла да је ова свечаност као круна овогодишњег обележавања Дана школе после бројних активности које су реализоване у Школи. Ова година обележена је, између осталог, значајним успесима ученика и отварањем продуженог боравка у Школи, издвојила је директорка.

Сала Дома културе била је мала да прими све који су дошли да пропрате Свечану академију, а деца су се потрудила да пригодним програмом увеличају свечаност у чему су и успела.

Госте је на почетку поздравила директорка Наташа Бранковић истичући да су визија и  задатак свих запослених у Школи да образују децу за ново време, за успешан и квалитетан живот на чему сви активно раде. Бранковићева се захвалила свим партнерима на сарадњи са жељом да тако наставе и убудуће.

Дани науке 2016.

Датум: 25. Novembar 2016 10:47 Категорија: Новости

Дани науке са наставником физике Гораном Игњатовићем.