"Вукова слова на пиротском ћилиму"

Датум: 10. Novembar 2016 15:43 Категорија: Новости

1.11.2016.године одржана радионица "Вукова слова на пиротском ћилиму" поводом Вукове недеље у музеју Понишавље са одељењима I/1 и III/2 . Аутори радионице су Оливера Јовановић и Маја Соколовић, професори разредне наставе. Сарадник у радионици била је Тања Карановић - кустос музеја Понишавље.

Радионица „Вуков живот“

Датум: 06. Novembar 2016 14:42 Категорија: Новости

У издвојеном одељењу Основне школе „Душан Радовић“ у Станичењу поводом Вукове недеље изведена је радионица „Вуков живот“ са ученицима од петог до осмог разреда. Аутор и реализатор радионице је Драгана Јовичић, наставница српског језика.
Циљ радионице је стицање и продубљивање знања о Вуку Стефановићу Караџићу; оспособљавање за самостални рад на прикупљању података и изучавању проблема; развијање креативности; развијање љубави према српском језику, историји и истраживачком раду и оспособљавање за тимски рад и рад у већим групама (будући да свакодневно раде у веома малим групама 1 – 6).

Вукова недеља 2016.

Датум: 02. Novembar 2016 17:17 Категорија: Новости

Продужени боравак

Датум: 24. Oktobar 2016 22:00 Категорија: Новости

У ОШ „Душан Радовић“ почео је са радом продужени боравак. Према речима директорке школе, Наташе Бранковић, ово ће бити место за ученике првог и другог разреда где ће моћи да раде своје домаће задатке и да своје слободно време проводе на безбедном месту на креативан начин.

Соба предвиђена за продужени боравак уређена је на најбољи могући начин и опремљена свим оним што је деци тог узраста потребно. Опремање собе помогла је Градска управа Пирот.

Данас је продужени боравак у школи „Душан Радовић“ свечано отворен. На почетку се гостима и деци обратила директорка школе истичући важност продуженог боравка за школу, децу и родитеље.

Поред деце и учитеља свечаном отварању присуствовали су и директори основних школа, ПУ „Чика Јова Змај“ и представници Градске управе. Приказан је кратак филм о школи, а касније су деца извела пригодан програм.

Заменик градоначелника Видојко Панајотовић рекао је овом приликом да Градска управа издваја значајна средства за помоћ школама како би деци створили што боље услове за образовање и боравак у школи. Панајотовић сматра да је продужени боравак велика помоћ родитељима у чувању деце и њиховом образовању и васпитању.

Продужени боравак

Датум: 23. Oktobar 2016 14:41 Категорија: Новости

У понедељак, 24.10.2016. године у ОШ „Душан Радовић“, први пут од како постоји школа отвара се продужени боравак за ученике првог и другог разреда.

Свечано отварање ће бити у школи у 9 часова.

„Здравље на уста улази“

Датум: 23. Oktobar 2016 14:37 Категорија: Новости

Поводом кампање „Октобар – месец правилне исхране“ ,Завод за јавно здравље из Пирота расписао је ликовни и литерарни конкурс под називом „Здравље на уста улази“. На том конкурсу награђене су и две ученице из наше школе. Награду за ликовни рад добила је Тамара Тодоровић I1  , а награду за литерарни рад добила је Сара Ђокић III2 .

Европски дан борбе против трговине људима

Датум: 18. Oktobar 2016 23:40 Категорија: Новости

Поводом Европског дана борбе против трговине људима, Ђачки парламент ОШ „Душан Радовић“ организовао је данас једночасовну акцију у центру града приликом које су делити флајере проазницима желећи да на тај начин скрену пажњу на један од најгрубљих начина кршења људских права.

Ученица Натали Јовановић је председник Ђачког парламента. Она каже да су у школи поводом ове акције припремили плакате и флајере за грађане како би указали на овај врло озбиљан проблем.

Продужени боравак у ОШ "Душан Радовић"

Датум: 18. Oktobar 2016 00:12 Категорија: Новости

Ускоро почиње са радом продужени боравак у ОШ "Душан Радовић".

Књижевно вече у ОШ "Вук Караџић"

Датум: 13. Oktobar 2016 00:23 Категорија: Новости

У петак, 07.10.2016.године у оквиру  Дечије недеље, у организација Пријатеља деце Пирота , организовано је књижевно вече у ОШ "Вук Караџић".На књижевној вечери су додељене награде за ликовне и литерарне радове на тему "Нећу да бригам, хоћу да се играм".Награђено је  5 ликовних и 5 литерарних радова из наше школе.Награде су добили следећи ученици:

1.Сара Ђокић  III2
2.Неда Тодоровић III 2
3.Новак Жвадиновић III 2
4.Маја Живковић III 1
5.Теодора Муцић III 1
6.Мила Стојановић I 1
7.Марта Митић I1
8.Сара Пејчић V 1
9.Сара Голубовић II 1
10.Лана Костић II 1

Дечја недеља 2016.

Датум: 09. Oktobar 2016 14:48 Категорија: Новости

Сашка Соколов, наш бивши ђак, посетила нас је поводом Дечје недеље. Том приликом разговарала је са ученицима и пренела им утиске из Риа, а они су јој уручили пригодне поклоне.