„Традиционалне и савремене игре“

Датум: 09. Oktobar 2016 14:33 Категорија: Новости

У дворишту школе, ученици од 1-4. разреда су реализовали јавни час физичког васпитања уз помоћ својих старијих другара и Сашке Соколов, под слоганом „Традиционалне и савремене игре“.
Сашка, некадашња ученица наше школе, врсни спортиста и учесница параолимпијских игара у Рију, лагано је загрејала ученике пре почетка игара.

Дечја недеља 2016.

Датум: 05. Oktobar 2016 14:15 Категорија: Новости

Посетили смо другаре из ПУ "Чика Јова Змај" и том приликом им поклонили играчке.

Пријем код градоначелника

Датум: 05. Oktobar 2016 12:05 Категорија: Новости

Ученици наше школе на пријему код градоначелника.

"Дружење са витезом"

Датум: 04. Oktobar 2016 16:22 Категорија: Новости

24.9.2016. поводом Дана Европске баштине одељење  I/1 са учитељицом Оливером Јовановић у сарадњи са Музејем Понишавље одржало радионицу Музе(ј)оница "Дружење са витезом" у Момчиловом граду. Деца су се  на занимљив и оригиналан начин упознала са културном баштином нашег краја и са витезом Стеваном Синђелићем, председником удружења Пламени витезови из Београда.

“Нећу да бригам, хоћу да се играм”

Датум: 04. Oktobar 2016 16:11 Категорија: Новости

У Основној школи "Душан Радовић" у издвојеном одељењу у Станичењу организован је Спортски дан. Игре без граница осмишљене су у духу Дечије недеље чији је слоган “Нећу да бригам, хоћу да се играм”.Кроз полигон су ученике од првог до осмог разреда  и предшколце водиле наставница Ива Пауновић и васпитачица Ана Мадић.

Обавештење

Датум: 03. Oktobar 2016 13:32 Категорија: Новости

Обавештавамо Вас да ће поводом Дечје недеље у ОШ „Душан Радовић“ бити реализоване следеће активности:

ПОНЕДЕЉАК 03.10.2016.
Ученици наше школе заједно са ученицима других школа иду на пријем код градоначелника.

УТОРАК 04.10.2016.
У истуреном одељењу у Станичењу ће се одржати „Игре без граница“ за ученике, наставнике, родитеље и будуће прваке.
У истуреном одељењу у Темској ће ученици млађих разреда имати ликовну радионицу „Играм се и дарујем“.

За време четвртог часа преподне, у учионици бр. 13, биће одржана радионица „Ко има друга има све“. Учесници и реализатори ће бити ученици I2 и V2 разреда.

СРЕДА 05.10.2016.
Ученици првог и четвртог разреда ће носити играчке које су добровољно одвојили, да поклоне  деци ПУ „Чика Јова Змај“
У 18:00 је организована радионица о дечијим правима. Водитељи радионице су две ученице пиротске Гимназије. Радионици ће присуствовати 6 ученика шестог разреда наше школе и 6 ученика ОШ „ Свети Сава“.

ЧЕТВРТАК 06.10.2016.
Четвртак је посебан дан за ОШ „Душан Радовић“ у оквиру обележавања Дечје недеље, где ће тим поводом представници Ђачког парламента у 13:00 угостити Сашку Соколов, некадашњу ученицу наше школе, врсног спотисту и учесницу параолимпијских игара у Рију.
Од 14:00, у дворишту школе, ће ученици од 1-4. разреда реализовати јавни час физичког васпитања уз помоћ својих старијих другара и Сашке Соколов, под слоганом „ Традиционалне и савремене игре“. Подршку ће да им пруже деца из ПУ „Чика Јова Змај“

ПЕТАК 07.10.2016.
Награђени ученици ће присуствовати додели награда, поводом конкурса „ Нећу да бригам, хоћу да се играм“ која ће бити у ОШ „ Вук Караџић“

Европски дан језика 2016.

Датум: 02. Oktobar 2016 19:42 Категорија: Новости

У ОШ " Душан Радовић " је поводом обележавања Европског дана језика одржано дружење 26.09.2016. Реализатор овог дружења био је филолошко - уметнички тим наше школе: Маја Игњатовић, Анжела Ташков, Марија Геров Стојановић, Бојана Стефановић, Марија Митић, Слађана Рајковић и Јовица Илић.

Европски дан језика 2016.

Датум: 26. Septembar 2016 13:32 Категорија: Новости

Позивамо Вас да присуствујете нашем дружењу поводом обележавања Европског дана језика, 26.09.2016. године у 18ч , у просторијама ОШ“Душан Радовић“.

Реализатори- филолошко-уметнички тим наше школе: Маја Игњатовић, Анжела Ташков, Марија Геров Стојановић, Бојана Стефановић, Марија Митић, Слађана Рајковић и Јовица Илић.

Добродошли!

Пријем првака 2016/2017.

Датум: 26. Avgust 2016 16:05 Категорија: Новости

Завршни тест 2016.

Датум: 26. Jun 2016 10:52 Категорија: Новости

На завршном испиту школске 2015/2016 године ученици ОШ "Душан Радовић" су остварили изванредне резултате. На нивоу града из српског језика и комбинованог теста су остварили најбоље резултате а из математике су други. Четири ученика је освојило максималан број поена на тесту из српског језика. Ученици који изађу из ОШ "Душан Радовић" показују одличне резултате и у средњим школама, што показује чињеница да су ђак генерације и ђак смера Гимназије за школску 2015/2016. управо ђаци ове школе.