Семинар „Учимо да учимо“

Датум: 24. Oktobar 2015 23:06 Категорија: Новости

Дана 24.10.2015. године у ОШ „Душан Радовић“ је одржан први део семинара „Учимо да учимо“. Семинару је присуствовало 30 полазника. Семинар је водила госпођа Марија Ћирић из Школске управе Ниш и госпођа Виолета Ранчић из Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању.

Едукативна радионица у нашој школи

Датум: 24. Oktobar 2015 22:54 Категорија: Новости

У оквиру плана едукације наставника у ОШ "Душан Радовић" у Пироту, Зоран Марковић, професор српског језика и књижевности, организовао је Едукативну радионицу "МОГУЋНОСТИ ЗА КРЕИРАЊЕ И ВОЂЕЊЕ УЧЕНИЧКОГ ПОРТФОЛИЈА".

Семинар „Учимо да учимо“

Датум: 23. Oktobar 2015 20:58 Категорија: Новости

У ОШ Душан Радовић биће одржан семинар „Учимо да учимо“. Семинар ће похађати 60 полазника. За прву групу од 30 полазника семинар ће бити одржан 24.10. и 25.10.2015. Друга група ће похађати семинар 31.10. и 1.11.2015. Учесници семинара ће добити 16 сати обавезног стручног усавршавања у циљу обогаћивања квалитета наставе.

„Имам права да ...“

Датум: 11. Oktobar 2015 20:27 Категорија: Новости

6.10.2015. године одржана ликовна радионица поводом „Дечје недеље“ под називом „Имам права да ...“ . Деца су се ликовно изражавала на шта све имају право (право на игру, право на дружење, право на учење, на живот, на одмор, на љубав, на породицу...).

„Школа, мој други дом“

Датум: 09. Oktobar 2015 18:53 Категорија: Новости

У четвртак 8.10.2015. реализована је ликовна радионица под називом Школа, мој други дом.  Школa у Темској била је пуна стваралачког, ликовног набоја.
         Реализатори радионице Павлина Митић и Александар Деспотовски били су промотери ведрог духа и креативног ликовног израза који су пренели на учеснике ове ликовне радионице.

„Освежење“

Датум: 09. Oktobar 2015 14:23 Категорија: Новости

У четвртак, 8.10.2015. реализован је час музичке културе под називом Освежење. Сала за физичко васпитање је била пуна добре енергије, родитеља, деце, наставника. Уз осмех, песму и дружење обележена је Дечија недеља. Реализатори часа биле су Снежана Стојановић, Натали Станковић, Дивна Видановић, Светлана Ћирковић, Александра Јовановић, Сањица Стојановић Снежана Алексић и Маја Игњатовић.Музиком су програм улепшали чланови секције гитаре Дома културе.

„Ово сам ја“

Датум: 09. Oktobar 2015 00:41 Категорија: Новости

Поводом „Дечје недеље“ одржана радионица за децу и родитеље под називом  „Ово сам ја“.

„Играчка на дар“

Датум: 07. Oktobar 2015 20:07 Категорија: Новости

Хуманитарна акција „Играчка на дар“ у којој су учествовали ученици млађих разреда наше школе трајала је од 1.10. до 6.10.2015. Прикупљене играчке и сликовнице, ученици 4. разреда су однели и поклонили деци предшколских установа „Првомајски цвет“ и „Црвенкапа“.

„Игре без границе“

Датум: 07. Oktobar 2015 19:42 Категорија: Новости

Поводом „Дечје недеље“ одржано је спортско такмичење „Игре без границе“.Носилац активности је наставник Синиша Ненчић.
Учествовале су мушке и женске екипе одељења  II1, II2, II3, III2, III3,IV1,IV2  и IV3  са одељењским  старешинама  Светланом Ћирковић, Мајом Соколовић, Бобаном Голубовићем, Маријом Тошић, Анитом Голубовић,  Лелом Ђорђевић, Александром Јовановић и Оливером Јовановић.
Директорка школе Наташа Бранковић прогласила је екипно победнике и поделила дипломе за освојено прво, друго и треће место.
Ученици старијих разреда демонстрирали су вежбе из спортске гимнастике.

„Поклон за ђака првака“

Датум: 06. Oktobar 2015 23:43 Категорија: Новости

Ученици одељења III2 и III3 са учитељицама Маријом Тошић и Анитом Голубовић су организовали ликовну радионицу „Поклон за ђака првака“. Деца су бојила слике, паковала бомбоне и правила слатке пакете. Поклони су, уз добродошлицу за успешан почетак школовања, уручени ученицима првог разреда.