Вук на три начина

Датум: 06. Novembar 2017 21:13 Категорија: Новости

Поводом Вукове недеље, ученици 3/1 са учитељицом Снежаном Минић, реализовали су тематски дан под називом Вук на три начина. Ученици су, на занимљив начин, сазнали много о животу и делу Вука Караџића и све научено представили помоћу мапе ума.

Географска средина и људске делатности

Датум: 06. Novembar 2017 20:46 Категорија: Новости

У уторак 31.10.2017., наставница географије Валентина Јанковић, одржала је угледни час са ученицима 6-3, на тему " Географска средина и људске делатности". Низ креативних радионица имао је за циљ да код ученика развије позитиван став и одговоран однос према природном окружењу и да помогне ученицима да схвате узрочно-последичне односе природних и друштвених фактора на привредни развој. Часу су присуствовале бројне колеге и представници стручне службе. По завршетку часа уследила је анализа.

Солидарност- Супер аутобус СОС Дечјег села Србије"

Датум: 29. Oktobar 2017 14:24 Категорија: Новости

19.10.2017. одржана креативна радионица"Сигуран свет за децу" у оквиру пројекта "Солидарност- Супер аутобус СОС Дечјег села Србије" у одељењу II/1 учитељице Оливере Јовановић.

Датум: 29. Oktobar 2017 14:21 Категорија: Новости

18.10.2017. године поводом Светског дана здраве хране одржане су радионице у одељењима II/1  и  IV/2 у сарадњи са Патронажном службом Дома здравља Пирот. Реализатори радионица су биле Оливера Јовановић и Маја Соколовић.

Угледни час

Датум: 25. Oktobar 2017 11:34 Категорија: Новости

У понедељак 23.10.2017. године у 18:00 је Драгана Јовичић одржала угледни час на коме је приказала  примену интерактивних листова, листа, чек листа за самопроцену и напредовање на примеру методске јединице: Језичка култура: Портрет у петом разреду. Угледном часу је присуствовало 16 колега.
После часа уследила је анализа и приказивање новина које су примењене на часу. Објашњена је употреба интерактивних листова и чек листа за самопроцену и напредовање.

Настава програмирања у петом и шестом разреду

Датум: 25. Oktobar 2017 11:27 Категорија: Новости

У ОШ "Љупче Шпанац" у Белој Паланци, дана 08. и 22. октобра реализоване су обуке за наставнике информатике у оквиру програма стручног усавршавања „Настава програмирања у петом и шестом разреду". Програм стручног усавршавања „Настава програмирања у петом и шестом разреду“ је подржан од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја и има статус програма од јавног интереса. Обуци је присуствовало три наставника информатике и рачунарства наше школе, Коцић Дејан, Јовановић Иван и Тошић Бобан.

Семинар „Пројектни модел наставе“

Датум: 25. Oktobar 2017 11:11 Категорија: Новости

У нашој школи у суботу 21.10.2017. године одржан је семинар „Пројектни модел наставе“. Семинару је присуствовало 30 наставника.

Радионица ,,Јесен"

Датум: 21. Oktobar 2017 14:24 Категорија: Новости

У среду ,18.октобра ученици одељења IV 2 са својом учитељицом Мајом Соколовић реализовали су радионицу ,,Јесен" са децом из удружења  МНРЛ. Циљ радионице је био унапређење квалитета живота и рада деце са посебним потребама кроз игру, дружење и рад са осталом децом.

"Хранимо се здраво"

Датум: 17. Oktobar 2017 15:26 Категорија: Новости

Поводом 16.октобра Светског дана здраве хране Завод за јавно здравље Пирот у холу ОШ "Душан Радовић"отворио је изложбу ученичких радова пиротског округа на тему "Хранимо се здраво".Ученица наше школеТамара Тодоровић  II-1 ,учитељице Оливере Јовановић,освојила је II место за свој ликовни рад.

Радионица "Игра као мост међу генерацијама"

Датум: 12. Oktobar 2017 10:01 Категорија: Новости

У Станичењу је 6.10.2017. године одржана радионица  са ученицима и њиховим бакама и декама, под слоганом "Игра као мост међу генерацијама". Радионицу су реализовале учитељице Снежана Алексић и Сањица Стојановић ,са ученицима од 1. до 4. разреда.